Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Укр

Процесори

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Процесори для ПК

Центральний процесор комп'ютера - у фізичному вигляді являє собою спеціальний чіп (кристал на платі під кришкою), який відповідає за всі основні операції комп'ютера. З іншого погляду, це спеціальний обчислювальний блок, що складається з мільярдів транзисторів, об'єднаних у логічні групи в рамках розробленої архітектури. Його основне завдання обробляти електричні сигнали для обчислення математичних операцій і обробку логічних команд. Саме програмованість чіпа дає змогу ефективно розраховувати дані для обслуговування внутрішніх потреб і обмінюватися інформацією з периферією. Процесор на нижній частині має безліч контактів, через які в сокеті взаємодіє з чіпсетом материнської плати. Центральним він називається не просто так, оскільки в ПК існує безліч мікропроцесорів, проте вони всі перебувають під контролем ЦПУ.

Влаштування і принцип роботи комп'ютерних процесорів

Ключовий компонент настільного (і серверного) ПК має низку характеристик, за якими можна скласти уявлення про його потужність - швидкість роботи в повсякденних завданнях. Серед ключових параметрів:

  • кількість ядер і потоків;
  • частота ядер;
  • покоління;
  • техпроцес;
  • наявність вбудованої відеокарти;
  • можливість оверклокінгу;
  • виробник.

Багатоядерні процесори

Ядро - фізичний блок у ЦПУ, який виконує один потік команд за такт часу. Потік - віртуальне ядро або режим одночасного виконання двох потоків команд. Вбудовані алгоритми створюють видимість синхронних обчислень, однак, за фактом, ядро просто перемикається між потоками. На сьогодні ігри та застосунки навчилися ефективно використовувати доступні засоби, досягаючи збільшеної продуктивності, як порівняти з CPU без реалізації багатопоточності.

Частота ядра

Ця характеристика процесора вимірюється в МГц і трактується як кількість команд (тактів), які виконав ЦПУ за одиницю часу. Заводська тактова частота сучасних швидких чипів сягнула понад 4 ГГц. Цей параметр впливає на швидкість виконання операцій і першим піддається модифікації під час оверклокінгу.

Покоління і техпроцес

Ця характеристика прямо залежить від року випуску певної моделі. Розробники настільних процесорів компанії AMD і Intel, слідуючи сучасним тенденціям, регулярно оновлюють свій модельний ряд новинками, що носять кодове ім'я в рамках наступного покоління. Розвиток технологій допускає на однаковій площі кристала розмістити ще більше транзисторів, що оптимізує їхнє функціонування, збільшує швидкість роботи і знижує енергоспоживання, а з ним і нагрівання.

Вбудована графіка

Ціла низка процесорів для ігор мають вбудований блок - графічне ядро, завдання якого виконувати операції з даними про графіку. При купівлі такої моделі стає можливим використання комп'ютера без зовнішньої відеокарти, отримуючи гідну частоту кадрів в іграх і без проблем дивитися 4К фільми з виведенням зображення на кілька моніторів. Оскільки ЦПУ доводиться виконувати роль відеокарти, то і показник його потужності дещо менший за версії без інтегрованого GPU.

Розгін і виробники

Основні розробники домашніх рішень компанії Intel AMD у межах своїх лінійок Core і Ryzen по-різному ставляться до розблокування множника - числа, на яке множиться частота шини для отримання внутрішньої частоти ЦПУ. Інтел у своєму асортименті випускає моделі високого класу з приставкою К, що підтримують підвищення частоти на сумісних материнських платах. АМД не забороняє розганяти переважну кількість своїх прискорювачів, однак вимоги до плат зберігаються. 

Висновки експертів LuckyLink

Процесори Intel і AMD, що представлені в широкому модельному ряді, дають змогу покупцям обирати відповідні рішення, що відповідають їхнім вимогам і бюджету. На сучасних ЦПУ можна зібрати по-справжньому актуальний ПК, що тішитиме плавністю роботи довгий час, а актуальність комплектуючих зберігає потенціал з модернізації системи. Широкий вибір процесорів доступний в інтернет-магазині комп'ютерних комплектуючих LuckyLink.

Вгору