Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Укр

Монітори

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Монітори

Поза всякими сумнівами, монітор для комп'ютера - невід'ємна його частина. Якщо внутрішні процеси системного блоку не такі цікаві звичайному користувачеві, то відчутний результат є основною причиною роботи та розваг за комп'ютером. Монітор - це дисплей довільних розмірів із низкою технічних особливостей, які характеризують його якість та цінність на тлі аналогічних за вартістю моделей. Якісний монітор - це запорука комфортного проведення часу на робочому місці та мінімізація шкідливого впливу на здоров'я людини.

Типи моніторів

Абсолютно всі сучасні моделі моніторів виготовлені за стандартною схемою: матрицю з мільйонами пікселів одягнено в захисний корпус, в якому розміщено контролер з набором портів виведення зображення, а на торці виведено елементи управління параметрами.

Залежно від призначення монітори бувають:

 • універсальні (стандартні);
 • ігрові;
 • професійні;
 • мультимедійні.

Приналежність пристрою до того чи іншого класу визначається відповідним набором характеристик, які безпосередньо впливають на виконання поставлених завдань.

Основні параметри моніторів:

 • Діагональ. Фізичні розміри монітора впливають на комфорт при експлуатації на робочому столі. Діагональ сучасних моніторів для комп'ютера знаходиться в діапазоні 18-32 дюйми.
 • Тип матриці. Кожна з актуальних технологій виготовлення дисплеїв має низку переваг та недоліків, які формують вартість продукту. Найбільш досконалими і дорогими є IPS і OLED, більш доступна VA матриця також демонструє високі показники якості, а бюджетний варіант TN поступово йде в минуле.
 • Покриття. Верхній шар над матрицею не просто захищає її від пошкоджень, а й протидіє бічним засвіткам від зовнішніх джерел світла, які негативно впливають на сприйняття зором інформації. Глянцеве покриття більш схильне до засвіток, а матове або антивідблиску ефективно протистоїть бічному світлу.
 • Роздільна здатність. Зображення на матриці формують крапки, що світяться - пікселі, загальна кількість яких позначається як дозвіл. Щільність пікселів (PPI) – це кількість точок на сантиметр. Чим вище щільність, тим чіткішим здається картинка на екрані. Характеристики монітора зазвичай вказують дозвіл у загальноприйнятих стандартах: HD, FullHD, 2K або 1440p, 4K UHD. Останні два стандарти роздільної здатності широко застосовуються у великих моніторах, тоді як найпоширенішим залишається FullHD або 1080p.
 • Частота. Ця характеристика швидкості показує максимальну кількість кадрів відеопотоку, які здатні відобразити монітор в одиницю часу. Чим вище частота, тим плавнішим здається рух елементів на екрані. Високочастотні моделі віддають перевагу геймерам і кіберспортсменам, які не просто насолоджуються плавним ігровим процесом, але і отримують перевагу над суперником.
 • Час відгуку – це затримка у мілісекундах між командами введення. Чим нижче час відгуку, тим чутливіший дисплей.
 • Інтерфейси. Для підключення монітора до відеокарти або материнської плати він повинен володіти відповідним роз'ємом. Найпоширенішими є: цифрові HDMI, DisplayPort, DVI та аналоговий VGA.
 • Ергономічність. Під цим поняттям мається на увазі можливість налаштування положення монітора у просторі. Хороші моделі можна регулювати по висоті, перевести в портретний вигляд та нахилити під потрібним градусом. Можливості ергономіки надає комплектна підставка або зовнішнє кріплення – кронштейн, що кріпиться за стандартом VESA.
 • Динаміки та USB-хаб. Додаткові елементи виведення звуку та підключення кількох USB пристроїв можуть стати визначальними факторами при покупці монітора.
Вгору