Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Укр

Термопрокладки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Під час роботи будь-які електроприлади гріються, зокрема й комп'ютери, а деякі їхні компоненти нагріваються сильніше в кілька разів. Уникати перегрівів допомагають кулери та радіатори, але тільки їхнього встановлення недостатньо - між ними необхідна ефективна передача тепла. Таку передачу забезпечує термоінтерфейс - термопрокладка.

Що таке термопрокладка

Термопрокладка - спеціальна м'яка еластична пластина або матеріал в аркушах, який містить графітовий або керамічний наповнювач для теплопровідності. Термопрокладки розрізняються за:

 • товщиною;
 • наповненням;
 • кількістю шарів і прошарків, що клеяться.

Термоінтерфейс зручний у використанні, але також має обмеження за часом експлуатації. Найчастіше прокладки встановлюють під час заводського складання. У ПК їх монтують під радіатори компонентів графічних процесорів і материнських плат.

Навіщо потрібна термопрокладка

Поверхні радіатора і чипа (процесор, відеокарта тощо) гладкі, але між ними в будь-якому разі утворюються повітряні порожнечі. Повітря має низьку теплопровідність, а навіть найменші порожнечі значно знижують теплопередачу між радіатором і чипом. У підсумку радіатор холодний, а чип перегрітий. Щоб не траплялися такі перегріви, і необхідні термопрокладки.

Еластична прокладка оптимально заповнює порожнечі. Особливо ефективний такий термоінтерфейс під час використання з елементами, які розташовуються на різній висоті, а також з рельєфними поверхнями.

Термопрокладка для ПК потребує заміни в таких випадках:

 • по периметру видно маслянисті патьоки і плями (протікання масла);
 • погіршилася еластичність, матеріал висох і починає руйнуватися;
 • температура комплектуючих навіть у режимі очікування тримається на високому рівні.

Як підібрати термопрокладку для комп'ютера

Термопрокладку для комп'ютера вибирають, виходячи з кількох параметрів:

 1. Теплопровідність. Головний показник. Чим він вищий, тим ефективніше знімається тепло. Як правило, теплопровідність краща у щільних і твердих прокладок. Хорошу теплопровідність мають підкладки з міді, оксиду берилію, керамічні з нітриду алюмінію, силікон-карбідні керамічні підкладки.
 2. М'якість (еластичність). Радіатори не завжди рівні, компоненти не завжди розташовані на одному рівні тощо. Тверді термопрокладки не зможуть щільно притиснутися до комплектуючих у такому разі.
 3. Товщина. Під кожен охолоджувальний елемент підбирають підкладки певної товщини, яка залежить від величини зазору між поверхнями (тією, що відводить тепло, та тією, що охолоджується). У нашому магазині можна купити термопідкладки товщиною 0,2-3 мм.

Для зручності пошуку та отримання додаткових даних можна вивчити відгуки та поради інших користувачів.

Як використовувати термопрокладку для ПК

Приступаючи до заміни підкладки, потрібно підготувати спирт, ватні палички і серветки. Процес установки проходить так:

 1. Прибрати старий інтерфейс. Зробити це можна руками, за необхідності задіяти пластикову карту. Металеві прилади не рекомендується використовувати, оскільки є ризик пошкодити комплектуючі.
 2. Обробити поверхню. Ватними паличками і спиртом прибрати всі залишки від попередньої підкладки.
 3. Приміряти і відрізати. Відрізати потрібний розмір прокладки. З одного боку прибрати захисну плівку (захищає від потрапляння бруду і пошкоджень) і приклеїти підкладку на потрібне місце.
 4. Встановлення радіатора. Зняти другий захисний шар з прокладки і встановити радіатор.

Де можна вигідно купити термопрокладки

У нашому інтернет-магазині LuckyLink можна купити термопрокладку за найкращими цінами в Україні. У каталозі магазина представлені вироби з різними параметрами від найкращих виробників і брендів. Щоб замовити термопідкладку, досить скористатися меню сайту нашого магазину, для зручності пошуку і вибору можна скористатися фільтрами. Ми пропонуємо чесні та вигідні умови співпраці. У нас передбачені різні варіанти оплати - готівковий і безготівковий розрахунок, оплата карткою, зручні послуги доставки - Нова Пошта в будь-яке місто країни, самовивезення з Борисполя, доставка до дверей кур'єром по Києву.

Вгору