Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Укр

Стаціонарні комп'ютери

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Що таке стаціонарний комп'ютер?

Стаціонарний комп'ютер – це ПК, що з окремих деталей, кожна з яких конструктивно завершена. На відміну від ноутбука він не призначений для перенесення, але це не означає, що стаціонарний ПК гірший і незручний. Навпаки - це можливість підібрати необхідні деталі: окремо системний блок, монітор та інші комплектуючі. Ви отримаєте потужний настільний персональний комп'ютер, який дозволить вирішувати робочі чи навчальні завдання, грати у потужні відеоігри тощо.

Що входить до домашнього настільного ПК?

Настільний комп'ютер нагадує конструктор – простий та захоплюючий, розбереться навіть дитина. Адже основи комп'ютерної грамотності починаються вивчення складових частин ПК.

Нічого складного у збиранні немає – потрібно вибрати основні компоненти та з'єднати їх один з одним.

 • Процесор – «серце» ПК

Це "мозки" майбутнього комп'ютера у вигляді чіпа, який відповідає за обчислювальні процеси техніки.

 • Материнська плата – основний «хаб»

"Мати", "Материнка" - плата, яка з'єднує всі елементи комп'ютера. Саме до материнської плати приєднуються усі комплектуючі пристрої.

 • Оперативна пам'ять – «короткочасна»

Швидка тимчасова пам'ять комп'ютера, в якій зберігаються дані про завдання. Наприклад, фільм, який ви дивитеся або фото, що знаходиться зараз у графічному редакторі. Коли закінчите дію, оперативна пам'ять очиститься. За принципом роботи нагадує людську короткочасну пам'ять.

 • Відеокарта – у відповіді за гарну картинку

Пристрій відповідає за те, щоб із бітів та байтів виводити на екран візуальні образи. Чим потужніший чіпсет, тим краще графіка відеоігор і швидше протікають складні процеси, наприклад, 3D-моделювання.

 • Пристрій зберігання даних – HDD або SSD

Це основне сховище, де зберігаються всі дані: встановлене ПЗ, файли ігор або недописана стаття. Буває двох типів: на жорстких магнітних дисках (HDD) або як твердотільний накопичувач (SSD). Перший тип дешевий і повільний, другий – дорожчий, але швидше.

 • Система охолодження процесора – захист від перегріву

Процесор у роботі має охолоджуватися. Зазвичай це кулер на сталевому або мідному радіаторі або водяна система охолодження («водянка»).

 • Корпус – тішить око (чи ні)

Корпус – перше, що впадає у вічі під час виборів комп'ютера. Настільний ПК на увазі, тому може бути не безликим чорним ящиком, а красивою «коробкою», в якій містяться всі деталі, підсвічування та інші «примочки».

 • Блок живлення – джерело енергії

Блок живлення отримує електроенергію ззовні, потім віддає її решті компонентів. Коли в пріоритеті потужність комп'ютера, вибрати блок живлення потрібно приділити увагу.

Системні блоки: види за призначенням

Перш ніж купити комп'ютер, та й по всій Україні, потрібно визначитися з типом пристрою. Виходячи із завдань, які вирішуватиме ПК, залежать його параметри та можливості. Найпростіша градація:

 1. Навчальні. Базова комплектація, використовується для презентацій та навчальних робіт. Дешеві, з низькою продуктивністю.
 2. Робочі. Все залежить від типу роботи. Зазвичай це моделі для офісів, кол-центрів, торгових точок тощо. Якщо потрібний ПК для відеомонтажу, обробки важкої графіки або складних розрахунків, вибирайте середньопотужні моделі.
 3. Ігрові. Потужні настільні комп'ютери, які мають на висоті не лише відеокарту, а й інші комплектуючі.

Типи комп'ютерів

 1. Сервери. Такі моделі швидко приймають, обробляють та передають дані в мережі.
 2. Barebone - ПК у міні-корпусі з тихою роботою. Мінус – не модернізовані.
 3. Міні ПК – компактні комп'ютери, які також можуть використовуватися як термінальні пристрої.
 4. Моноблоки – стаціонарники на кшталт «усі одному», коли під одним корпусом розміщується і системний блок, і монітор.
 5. Робоча чи графічна станція – найпотужніші ПК із відповідними цінами.
 6. Системні блоки - "коробка" з усіма необхідними деталями, до якої потрібно докуповувати монітор, клавіатуру, мишку. Великі можливості для апгрейду.

Види по формфактору стаціонарних персональних комп'ютерів

Чим складніша техніка, тим більше у неї може бути градацій та систематизацій. Тому стаціонарні комп'ютери ще можна відсортувати за формфактором:

 1. Десктоп (Desktop). Можна сказати, що це стильніша назва системного блоку.
 2. Неттоп. Компактні ПК, які розраховані на вирішення простих завдань – потрібні в побуті.
 3. Моноблоки. Зручні ПК, до яких потрібно докупити лише мишку та «клаву».
 4. PC Stick – рідкісні комп'ютери із однією платою. Обмежені за функціоналом. При цьому компактні, можуть підключатися до монітора та ТБ.
 5. Тонкі клієнти. Цікавий тип ПК без пам'яті. Немає системи охолодження. Використовуються для обмежених завдань.

Як підібрати стаціонарний ПК

Коли на 100% зрозуміло, з чого стоїть персональний комп'ютер, залишається лише вибрати та купити системник. Такий, що підійде за параметрами та влаштує за ціною. Для цього потрібно уважно підбирати параметри кожної окремої деталі, щоб отримати ті функції, які необхідні та не переплачувати за непотрібний функціонал.

Процесори, що використовуються для ПК

Процесор – це гарантія ефективності системи. Щоб вибрати, не обов'язково бути інженером, достатньо розібратися у серіях та поколіннях. Сьогодні найпопулярніші процесори від AMD та Intel – якщо ви вже мали справу з комп'ютерами, то вже чули ці назви.

Серед AMD можна вибрати:

 • А-серію, Athlon, AMD E(E1, E2), AMD G та AMD GX – найбюджетніші «мозки», які підійдуть для простих комп'ютерів, навчальних чи побутових.
 • AMD FX - "залізно" середній рівень. Впораються з багатьма завданнями, крім «важких» програм та відеоігор.
 • AMD Ryzen - флагманський процесор.

Серед Intel є такі варіанти:

 • Atom, Celeron, Pentium, Xeon, і навіть Intel Core i3 – початкові ЦПУ.
 • Intel Core i5 та Intel Core i7 – середній та високий рівень, підходять для ігор.
 • Intel Core i9 - флагмани, тягнуть складне ПЗ, справляються з багатьма обчислювальними та ігровими завданнями.

Крім марки та моделі ЦПУ, врахуйте число ядер та частоту. Все просто: краще – більше:

 • 1-2 ядра - у недорогих ПК початкового класу.
 • 4-6 ядер - універсальна кількість, підходить більшості домашніх комп'ютерів.
 • 8-16 ядер - потужно, сильно, для ігор та робочих станцій.

Підбір відеокарти для сучасного системного блоку

Відеоадаптер на ПК займається обробкою абсолютно всієї графічної інформації. Продуктивність елемента впливає можливість запуску відеоігор з реалістичною графікою чи потужного відеоредактора.

Відеокарти діляться на 2 типи - вбудовані та дискретні. Інтегрована карта виглядає як графічний чіп, вбудований у процесор. Це низькоефективні відеокарти, які підходять для виконання простих офісних чи навчальних завдань. Фотографи, дизайнери або геймери потребують відеокарт дискретного типу.

Потужний стаціонарний системний блок зазвичай має відеокарту серії GeForce GTX або Radeon RX.

Крім серії зверніть увагу на обсяг графічної пам'яті:

 • 1 Гб - мінімум, підходять для початкового рівня.

 • 2-3 Гб - популярний обсяг, що дозволяє вирішувати повсякденні завдання.

 • 4-8 Гб – цієї пам'яті буде достатньо, щоб «потягнути» відеоігри та фото чи відеоредактори.

Бувають і більш значні позначки, наприклад 11 Гб і більше - їх вибирають 3Д-розробники, монтажери відео та професійної індустрії. Навіть для геймера збільшеного обсягу графічної пам'яті буде занадто.

Підбір оперативної пам'яті для персонального комп'ютера

Об'єм ОЗП також впливає на продуктивність комп'ютера. Можна скористатися принципом «більше – краще», але краще індивідуально підходити до вибору параметра:

 • 2 Гб - недорогий варіант для інтернет-користувачів, мінімум.

 • 3-4 Гб - обсягу вистачить для виконання більшості процесів, середній рівень.

 • 6-12 Гб - оптимальний об'єм, підійде для відеоігор, якщо грати на середніх налаштуваннях.

 • 16 Гб – обсяг вибирають геймери та ті, хто працюють з графікою.

 • 32 Гб – забезпечить бездоганну роботу ресурсомістких програм. Вибір розробників тривимірної графіки. Вартість ПК із таким обсягом ОЗУ важко назвати бюджетною.

Майте на увазі, що Barebone зазвичай не мають ОЗУ - потрібно докуповувати модуль. У цьому випадку також враховуйте тип пам'яті.

Підбір жорсткого диска для настільного комп'ютера

Сьогодні в інтернет-магазинах можна знайти такі вінчестери:

 • eMMC – нерозповсюджений тип. Виконаний у вигляді флеш-пам'яті, знаходиться безпосередньо на «материнці». Має обмежену продуктивність, але рішення недороге та надійне.
 • HDD – найпростіший та звичний варіант. Це накопичувачі, розраховані на значні обсяги. З мінусів – шумна робота, не економічне споживання електроенергії та скромна швидкість читання/запису даних.
 • SSD – швидкісні та надійні диски. Від HDD у гірший бік відрізняються лише за ціною. Якщо вам неважливо, за які гроші купити ПК, краще вибрати цей тип.
 • SSHD – гібрид SSD та HDD. Якщо SSD вам дорогий, з SSHD ви зможете заощадити. Але таке компромісне рішення поступатиметься в надійності звичайним SSD.

Ще витратне, але зручне рішення - купити системний блок, оснащений двома і більше дисками. За ігри може відповідати SSD, а інтерфейси користувача можна довірити HDD. Таке рішення зробить завантаження операційної системи швидкою, а збереження інформації буде під надійним захистом. Що стосується обсягу накопичувача, то його вибирають із власних потреб та переваг.

Від чого залежить ціна стаціонарного комп'ютера

Ціни на стаціонарні комп'ютери, незважаючи на велику кількість ноутбуків на ринку, тільки зростають. На вартість ПК впливають не лише окремі компоненти, а й фактори ціноутворення:

 1. Якість тестування. Перевірені бренди після збирання комп'ютера проводять завершальне тестування готового продукту. Це дозволяє випустити у продаж повноцінно робочі пристрої, унеможлививши ризик шлюбу.
 2. Сервіс, який пропонує виробник.
 3. Гарантія Умови гарантійних угод можуть суттєво відрізнятися. На жаль, мало хто читає ці договори, адже вартість ПК від них також залежить.
 4. Місце покупки. В Україні це може бути офіційний дилер чи магазин-посередник. Ще є оптові магазини та інтернет-магазини. Все залежить від компанії - на одну і ту ж модель різні продавці роблять власну націнку.
 5. Акції, знижки, програма лояльності може впливати на зниження ціни комп'ютера.
 6. Бренд. ACER, ASUS, HP, INTEL, MSI, LENOVO та інші – вибір великий. Від окремих технічних рішень та запатентованих функцій може залежати підсумкова вартість ПК.
 7. Дизайн. Іноді саме за дизайн доводиться платити, адже крутий геймерський ПК, що світиться, – мрія багатьох користувачів. І одна справа – просто зробити просте підсвічування, інша – впровадити її грамотно та гармонійно. Такий дизайнерський підхід коштує грошей.

Знаючи, що таке стаціонарний комп'ютер, з чого він складається і що впливає на вартість, можна вибрати відповідне обладнання. Важливо знайти перевірену торгову точку або інтернет-магазин, де ви зможете придбати якісний системний блок та всі необхідні комплектуючі за розумною вартістю.

Вгору