Чому варто подумати про перехід на DDR5 SDRAM


Новий стандарт DDR5 SDRAM споживчої оперативної пам'яті є еволюцією DDR4 зі своїми низкою характеристик та особливостей. П'ята ітерація розроблялася з 2017 року організацією JEDEC (Об'єднана інженерна рада з електронних пристроїв) спільно з найбільшими виробниками комп'ютерних комплектуючих. Остаточно затверджений 2021 року стандарт DDR5 відрізняється збільшеною продуктивністю, набором мікросхем з підвищеною надійністю зберігання даних, а також зниженим енергоспоживанням підсумкового продукту.


 

Ключові переваги DDR5 над DDR4

  1. Пропускна спроможність

Базова швидкість четвертого покоління оперативної пам'яті не перевищує значення 3200 MT/s, тоді як продукти п'ятого покоління з 50% приростом пропускної здатності досягають 4800 MT/s у базовому вигляді з можливістю масштабування до 6400 MT/s.
 

2. Енергоефективність

Модуль пам'яті DDR5 при номінальній напрузі 1.1 Вт до 20% більш енергоефективний попередника з напругою 1.2 Вт, що відкриває великі перспективи збільшення продуктивності головним чином сегменті портативних комп'ютерів.
 

3. Ключ модуля

Модулі пам'яті DDR4 та DDR5 відрізняються розташуванням ключа, який запобігає встановленню несумісної планки пам'яті в материнську плату. На відміну від четвертого покоління, стандарт DDR5 на рівні ключа обмежує використання регістрової (RDIMM) та небуферизованої пам'яті, що використовуються у серверному та домашньому сегментах відповідно. Стандартною документацією допускається виробництво аналогічних за габаритами модулів різних поколінь, а також створення роз'ємів з параметрами 142х21.3х6.5 мм. Основні зміни припадають на кількість та розміщення контактів усередині роз'єму.
 

4. On-Die ECC

On-Die ECC (Error Correction Code) - новітня технологія запобігання витоку даних у DDR5, що стало більш критичним із зростанням щільності розміщення мікросхем. В основному On-Die ECC працює з процесорами з підтримкою ECC і виправляє на льоту помилки навіть за межами мікросхеми.
 

5. Більше бланків пам'яті

Специфікація DDR5 передбачає збільшенням з 16 до 32 бланків пам'яті, а збільшення мінімального значення серійної черги з 8 до 16 шин даних, що підвищує ефективність обчислень за рахунок зниження кількості звернень читання/запису. Оновлена ​​кількість бланків пам'яті також дозволила збільшити максимальний об'єм DDR5 модуля до 32 ГБ проти 16 ГБ DDR4.
 

6. Більше датчиків

Адміністрування модулів пам'яті стає ще більш простим і точним за рахунок встановлення більшої кількості датчиків температури на всю довжину модуля. Дроселювання тактів для DDR4 як спосіб контролю за перегріванням остаточно йде в минуле.


 

Стандарт DDR5 SDRAM сьогодні
На початок літа 2022 стандарт DDR5 доступний для всіх власників систем на базі процесорів Intel 12 покоління.

Компанія AMD готується до переходу на новий стандарт ОЗУ лише восени із релізом процесорів сімейства Zen 4 з оновленим сокетом та системною логікою материнських плат.


Чому варто перейти на DDR5
 

Стандарт DDR5 у найближчому майбутньому повністю замінить собою попередника і стане основним у споживчому та професійному сегментах. Купівля пам'яті DDR5 сьогодні - це інвестиція в майбутнє, відчутне підвищення продуктивності та доступ до передових технологій.


 

Де придбати DDR5

Виробництво високопродуктивної домашньої та серверної пам'яті п'ятого покоління стартувало ще у 2021 році, а на середину 2022 року придбати DDR5 можна у вільному доступі, наприклад, в інтернет-магазині LuckyLink. Покупцям надається вибір чіпів від Hynix та Samsung, вибір між типами ЕСС та non-ECC, а також форм-факторами з радіатором (і підсвічуванням) або без.
 

Основні бренди-виробники DDR5 пам'яті:

  • Crucial;
  • G.Skill;
  • Kingston;
  • Patriot;
  • Hynix;
  • Samsung;
  • ADATA;
  • інші.

Розробники надають продукцію з діапазоном частоти від 4800 до 6000 МГц, та таймінгами CL 36, CL 38, CL 40 у наборах по два модулі або поштучно.


Купити комп'ютер з DDR5
 

В асортименті інтернет-магазину LuckyLink доступний широкий вибір готових комп'ютерів для офісних, ігрових, професійних та інших завдань. Крім цього, у розділі обслуговування Ви можете замовити збірку індивідуального комп'ютера з комплектуючих на будь-який смак та бюджет. Наші фахівці із задоволенням нададуть всю інформацію та допоможуть у збиранні збалансованого комп'ютера з DDR5.